top of page

Türkiye yetkili bakım-onarım-test merkezi

Kanat Tamiri

Dilerim kanadınızın başına hiç bir şey gelmez. Ancak, aksilik bu; yerdeki bir kök, bir taş, yardım etmek isterken farkına varılmadan üzerine basılması, inişte yolunu şaşıran bir ağaç ya da direk, yer çalışması yaparken gözden kaçan kamyonet kasası.... Bilirsiniz, hep başımıza gelmiştir. Ama canınızı sıkmayın. Hani deriz ya, "cana geleceğine mala gelsin"; kesinlikle öyle. Siz sağlıklı olun, kanadınız özenle onarılıp en kısa zamanda göklerdeki yerini alacaktır.

 

Kanadınızdaki hasar ne boyutta olursa olsun onarımı mümkündür. Titizlikle tamir edilen kanat aerodinamik yapısından ve tasarım özelliğinden hiç bir şey kaybetmez. Kanat onarımında kendinden yapışkanlı renkli yamalar kullanılabileceği gibi, yamaç paraşütü kumaşından dikişli yamalar da kullanılabilir. Hasarın yerine ve bölgesine, bu bölgeye binen yüke ve bu bölgedeki iç basınca göre çeneli, bindirme veya geçme yama teknikleri kullanılır. Bu sayede yapılan yamanın maksimum sağlamlıkta olması sağlanır.

 

Destek yamalarda üç adım zig-zag dikiş kullanılır. Her sınai dikiş makinasının uygulayamadığı bu dikiş yöntemiyle iğnenin ardışık gelmesi ve bu suretle oluşacak perfore etkisiyle kumaşın zayıflaması engellenir. Sırf bu dikiş şekli için özel olarak sipariş verip getirttiğimiz makinayı kullanmaktayız.

 

Bakım-onarım-test merkezimiz Fransız Little Cloud, Brezilya SOL ve Avusturya BGD kanat üreticileri tarafından yetkilendirilmiştir. Merkezimizde Liros, Edelrid, Cousin iplerin tüm renk, cins ve kalınlıkları bulunmakta olup, onarımlarda üreticinin kullandığı orijinal ip ve kumaşlar kullanılır.

 

Bakım-onarım-test merkezimizle yapılan ticari nitelikli her türlü onarım-sipariş telefon görüşmeleri, siz pilot arkadaşlarımıza daha iyi hizmet vermek amacıyla KAYDEDİLİR.

 

Kanadınızın onarımı için, ARAS KARGO ile 1831748851332 müşteri numarasını belirtmek suretiyle %70 indirimli olarak kanadınızı gönderin. Hasarın yerini anlaşılır bir şekilde tarif eden bir not yazın, basit de olsa bir kanat şekli çizip hasarın yerini çizerek koli içine koyun. Hasar yeri ve işlem talebi belirtilmeyen kanatlar istisnasız "gözle muayene"ye sokulur ve ayrıca muayene ücreti yansıtılır. Elime geçen kanat açılıp hasar tespiti yapıldıktan sonra size hasar durumu, onarım yöntemi ve onarım fiyatı bildirilecektir. Fiyatı onayladığınız takdirde derhal onarıma başlayıp mümkün olan en kısa zamanda kanat geri gönderilir.

aras_logo.jpg

Aras Kargo anlaşmalı müşteri numaramız 1831748851332

İP DEĞİŞİMİ

Sıyrılan, kopan kaplamalı-kaplamasız iplerinizin değişimi mümkün. Eğer ip söküp takmayı biliyorsanız, gereksiz kargo masrafından kurtuldunuz demektir. Hasarlı ipinizin SİMETRİSİNDEKİ SAĞLAM ipi sökerek bana gönderin. İpi kopyalayıp bir gün içerisinde geri gönderirim. Eğer ip söküp takmayı bilmiyorsanız, kanadı göndermeniz gerekir. Bu durumda, yine zaman kazanımı için hasarlı ipleri işaretleyin.

 

YEDEK KATLAMA

Yedek paraşütlerin sağlıklı ve güvenli kalabilmesi için altı ayda bir açılıp 24 saat havalandırılması ve yeniden katlanması gerekir. Eğer yedek katlamayı bilmiyorsanız, yedeğinizi gönderin, ben havalandırıp katlayayım.

bottom of page